Pivní koktejly

14.08.2014 17:21

Pivní koktejly


 

Míchání piva

Míchání piva a dělat z něho koktejly je v naší zemi zatím poněkud nepopulární a je jasné proč. Klacický pivař přeci nevymýšlí nápoj, ten už vymysleli za něj.

I přesto se najdou lidé, kteří by s pivem rádi experimentovali. Smíchat pivo s colou nebo jiným nápojem může být velmi chutná věc.

Pro ty, kteří chtějí experimentovat se svou chutí a chuťovými buňkami, máme pár receptů na koktejly z piva. Recepty a návody na přípravu jsou jednoduché a rychlé.

 

Míchání piva s jinými ingrediencemi je něco, co se naší vlasti zatím poněkud vyhýbalo. Pivní koktejly se přitom rozhodně mohou rovnat s koktejly, jakými jsou například populární Sex on the Beach či Mojito. Přinášíme Vám zde recepty na koktejly, jejihž základem jsou ingredience běžně dostupné v obchodních centrech a které jsou zároveň cenově nenáročné. Především se jedná o světlé a tmavé pivo, ovocné džusy a sirupy Monin. Sirupy Monin lze zakoupit ve větších supermarketech.

Cena jedné lahve o velikosti 0,25 litru by neměla překročit hranici 100 korun, přičemž takováto lahev vydrží i na několik desítek koktejlů. Všechny koktejly, které Vám zde přinášíme jsou jednoduché na přípravu a navíc je máte hotové za 5 minut. Pivní koktejly jsou tedy příjemným zpestřením běžného dne a jejich vyzkoušení všem vřele doporučujeme.

 

 

 

 

Tango

Pivní koktejl Tango svou chutí nadchne snad každého! Při ochutnání nás překvapí jeho sladká avšak velice vyrovnaná chuť. Je směsí světlého piva a grenadinového sirupu Monin a jeho původ je ve Francii.

Návod na přípravu:
Do sklenice vsypeme led, aby nám se nám nádoba lépe prochladila. Na dno nalijeme 2cl grenadinového sirupu Monin, který poté zalijeme 250ml světlého piva. Pomocí koktejlového míchátka celý mok lehce zamícháme, aby se nám vyrovnali barvy obou složek.

 

 

Panaché

Panaché je dalším francouzským koktejlem. V zemi jeho původu si ho můžete dopřát i v jakémkoliv supermarketu balený v plechovce nebo v lahvi. Pokud si ho chceme namíchat doma, máme dvě možnosti. Světlé pivo smíchat s pomerančovým džusem (jako v našem případě) nebo zvolit variantu smíchání piva se Spritem.

Návod na přípravu:
Do sklenice si připravíme několik kostek ledu, které následně zalijeme světlým pivem a následně pomerančovým džusem v poměru 50:50.

 

 

 

BeeSting

BeeSting je koktejl, kdy se přesvědčíte, že i na první pohled zcela nemíchatelné složky dokáží vytvořit něco naprosto chutného. Je řeč o směsi tmavého piva (v našem případě jsme použili Guinness) a pomerančového džusu.

Návod na přípravu:
Do sklenice si připravíme několik kostek ledu, které následně zalijeme tmavým pivem a následně pomerančovým džusem v poměru 50:50.

 

 

 

Blue Beer (Modré pivo)

Modré pivo je dalším důkazem, že i malá kapka sirupu dokáže změnit barvu i chuť nápoje doslova k nepoznání. Jedná se o směs světlého piva a sirupu Monin s příchutí Curacao Bleu.

Návod na přípravu:
Do sklenice vsypeme několik kostek ledu. Poté led zalijeme 2cl sirupu Coracao Bleu. Celé dolijeme světlým pivem, nejlépe množstvím 250ml.

 

 

 

Zázvorové pivo a klasický ležák

Tento koktejl je určen pro ty, kterým příliš nevyhovuje původní chuť zázvorového piva, které je v našich obchodech k dostání pod názvem Jamaican Style Ginger Beer. Smícháním tohoto nápoje s klasickým světlým pivem se dá vytvořit chutný kompromis.

Návod na přípravu:
V libovolném poměru smícháme zázvorové pivo s klasickým ležákem. Poměr necháváme zcela na Vás, jelikož každý z nás má k zázvoru jiný vztah.

 

 

 

Tagada

Naprosto vyjímečnou chuť nabízí tento francouzský koktejl. Jedná se kombinaci světlého piva a jahodového sirupu Monin. Prosté smíchání těchto dvou složek dokáže vytvořit chuť, o které se Vám bude zdát ještě hodně dlouho!

Návod na přípravu:
Do sklenice vsypeme několik kostek ledu. Opatrně nalijeme 5cl jahodového sirupu Monin, který dolijeme 300ml světlého piva.